BIVIO nám ukazuje, že náš zámer má zmysel – ľudia s mentálnym postihnutím chcú a vedia pracovať

Sú nesmierne vďační za šancu, ktorú sme im poskytli. Tešíme sa, že aj v radoch verejnosti existujú ľudia, ktorí nám fandia a podporujú nás. Toto sú veci, ktoré nám pomáhajú vydržať,“ hovorí úprimne Iveta Mišová, riaditeľka republikovej centrály ZPMP v SR.

Nenormálna pohoda

Všetky prevádzky Centra BIVIO fungujú úplne plnohodnotne a poskytujú prvotriedne konkurencieschopné služby. Naši  hostia sa môžu tešiť na komfort trojhviezdičkového hotela s útulnými a čistými izbami. Disponujeme 10 dvojlôžkovými izbami, dve sú plne bezbariérové, prispôsobené pre ľudí na vozíčku, podobne ako všetky priestory hotela. Klimatizovaná konferenčná sála pre 50 ľudí ponúka rôzne možnosti usporiadania a má k dispozícii ozvučenie aj projekciu. Sme radi, že naše priestory vyhľadávajú firmy, ale aj verejnosť na súkromné oslavy.

Nenormálna reštaurácia

Naša útulná reštaurácia ponúka 40 miest na sedenie, nechýba čitateľský a detský kútik. Máme dve vonkajšie terasy s variabilným sedením. Na deti sme mysleli aj v záhrade – kde nájdete detské ihrisko s pieskoviskom a vysadené nielen okresné kríky, ale aj bobuľové plody a bylinky, ktoré využívame pri varení a servírovaní. Ak máte chuť, ponúknite sa. Podávame denné menu výberom z 3 jedál a 3 polievok. A na mieru zostavujeme ponuku na podujatia v našich priestoroch a catering zabezpečujeme aj externe.


Sociálny podnik

Sme registrovaným sociálnym podnikom a financie, ktoré u nás miniete, môžu byť zo zákona považované za náhradné plnenie v súvislosti s plnením povinnosti zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím (3, 2% z celkového počtu, ak zamestnávate viac, ako 20 zamestnancov).  Všetko v BIVIU má popri poskytovaní skvelých služieb pre širokú verejnosť sociálny rozmer. Zisky z podnikania putujú na činnosť vzdelávaco-rehabilitačného centra, v ktorom sa pripravujú ľudia s mentálnym postihnutím na prácu a zvyšujú tak šance na ich začlenenie sa do pracovného života a spoločnosti. Vďaka BIVIO tak môžu žiť nezávislejší život.

Je to o ľuďoch

Dušou Centra je úžasný tím, ktorý sa ochotne venuje edukácii a odbornej pomoci pre všetkých klientov. V BIVIO našlo zamestnanie 12 ľudí s rôznymi druhmi postihnutia  a ďalších 10 navštevuje Rehabilitačné stredisko BIVIO, zamerané na prípravu na prácu. Počas procesu zaúčania si vyskúšajú prácu na viacerých pozíciách, vo všetkých troch prevádzkach – v hoteli ako chyžné, pomocná sila v záhrade či práčovni alebo ako pomocný kuchár a čašník v reštaurácii. Zároveň si trénujú sociálne zručnosti a sociálnu komunikáciu.