OBROVSKÁ POCTA – DAR PRE PÁPEŽA

Do Vatikánu s našou prezidentkou cestovali v decembri 2022 výnimočné dary, zhotovené šikovnými slovenskými rukami. Medzi nimi aj pečivo upečené klientmi a zamestnancami integračného sociálneho podniku BIVIO.

 Nechýbali voňavé medovníky, vanilkové rožky, makovníky či linecké pečivo. Tradičné pečivo, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou slovenských vianočných zvykov, bolo uložené na prútenom podnose. Ten vyrobila, na mieru, chránená dielňa Vrbovnica z Bardejova.

„Pápežovi Františkovi som počas osobnej audiencie vo Vatikáne darovala obraz sv. Františka, vianočné ozdoby z Čadce či tradičné sviatočné pečivo, upečené v sociálnom podniku,“ vymenovala po skončení návštevy hlavy katolíckej cirkvi, prezidentka Zuzana Čaputová.

 „Je pre nás veľkou cťou, že sme mohli venovať Svätému otcovi dar, ktorý mu odovzdala pani prezidentka Zuzana Čaputová. V BIVIO sme upiekli 12 druhov vianočného pečiva. Podnos sme dali vyrobiť v chránenej dielni Vrbovnica. Ďakujeme Vám, pani prezidentka!“ S dojatím povedala riaditeľka Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, Iveta Mišová.

Veľmi si vážime i zmienku pani prezidentky, že náš sociálny podnik  BIVIO aj chránená dielňa Vrbovnica vytvárajú možnosti pracovať v blízkosti domova ľuďom, ktorí si len ťažko nachádzajú pracovné uplatnenie.

Na tradičných dobrotách si pochutili aj hasiči, železničiari či vodári

Je tradíciou, že hlava štátu navštevuje počas Štedrého dňa záchranné zložky a zamestnancov služieb, ktorí sú v práci aj v tento sviatočný deň, aby sa im osobne poďakovala. „Verím, že tých, ktorých som mala možnosť stretnúť aj osobne, poteší sviatočné pečivo, ktoré pre nich upiekli zamestnankyne a zamestnanci s mentálnym znevýhodnením zo sociálneho podniku Bivio v Bratislave,“ dodala a všetkým na celé Slovensko zaželala pokojné a požehnané Vianoce.

Zdroj: SITA, NMH